Bazos.sk - Inzercia, inzeráty
... inzercia pre každého
Čo: PSČ (miesto): Okolie: km Cena od: - do:
Hlavná stránka > Knihy > Hobby, odborné knihy > Inzerát č. 69105693

Kategórie

Matej Bel - LIPTOVSKÁ STOLICA

- [13.1. 2017]

Matej Bel - LIPTOVSKÁ STOLICA - 1

Matej Bel - LIPTOVSKÁ STOLICA - 1
Matej Bel - LIPTOVSKÁ STOLICA - 2
Matej Bel - LIPTOVSKÁ STOLICA - 3
Matej Bel - LIPTOVSKÁ STOLICA - 4
Matej Bel - LIPTOVSKÁ STOLICA - 5
Vedomosti Liptovskej stolice, ktorých vydanie je nepochybne významným vydavateľským počinom i z hľadiska celoslovenského, predstavujú originálny a jedinečný historický prameň k poznaniu regionálnych dejín Liptova a celého severozápadného Slovenska. V historických a geografických opisoch z polovice 18. storočia čitateľovi ponúkajú unikátne svedectvo o histórii jednej z našich najvýznamnejších stolíc. Svedectvo o histórii Liptova, ktorého územie dnes patrí k tradičným historickým regiónom Žilinského kraja.

Publikácia je výsledkom práce tímu slovenských odborníkov. Slovenský preklad latinského textu Vedomostí vyhotovil renomovaný slovenský historik a klasický filológ Mgr. Jozef Kordoš, PhD. z katedry klasických jazykov FF Trnavskej univerzity. Knihu recenzovali poprední slovenskí klasickí filológovia doc. Mgr. Erika Juríková, PhD. a prof. Daniel Škoviera, PhD. a publikáciu do výslednej podoby spoločne zostavili – historik Kysuckého múzea Mgr. Martin Turóci spoločne s prekladateľom Jozefom Kordošom.

V publikácii sa čitateľ okrem mnohých zaujímavých a pozoruhodných informácií dočíta napríklad i o tom, ako v minulosti vyzerala liptovská príroda, aké živočíchy obývali jej lesy a vody. Kniha predstaví zvyky, obyčaje a tradície našich predkov. Na základe jedinečných opisov si bude môcť vytvoriť predstavu o tom, ako v minulosti vyzerali liptovské obce a mestečká a ďalšie zaujímavosti zo života vtedajšieho ľudu.

392 strán

Vyšla v náklade len 500 ks

Kniha je v 100% stave!
CENA 25€dejiny Slovenska, dejiny Uhorska

Meno:
Telefón:

Viktor
0908157135

Lokalita:949 01 Nitra

Cena:

V texte
Všetky inzeráty a hodnotenie užívateľa
Zdieľajte na Facebooku
Odporučiť kamarátovi
Vyhľadať podobné inzeráty©2017 Bazoš - Inzercia, bazár Hobby, odborné knihy
Inzeráty kníh celkom: 19197, za 24 hodín: 904